Përmbytjet, denoncimi i fermës së njohur: Askush nuk po na ndihmon

0

 

Një prej fermave më të njohura dhe të frekuentuara në zonën e Kolonjës në Korcë Ferma Sotira e cila pësoi jo pak dëme nga reshjet e fundit ka denoncuar braktisjen dhe indiferencën e qeverisë. Në një postim ne faqen e saj në FB shkruhet se “Trishtim,deri tani askush nuk ka ardhur për ndihmë dhe pse u premtua për një mjet për të zgjeruar shtratin e përroit. Ndihma deri tani ka qënë 0”.

Më tej përfaqësuesit e firmës u përgjigjen ndjekësve në FB se mundën vetë të gjejnë një skrep..”Nuk mendoj se jam me I mire se te tjeret dhe ndihmen nuk Dua ta zhvas nga dikush tjeter. Kolonja ka fond emergjence dhe jemi te prekur dhe askush nuk Po na ndihmon . Ne Po e denoncojme Mos I ngatero gjerat . ne kemi ndertuar vet fermen me shume mund pa doktor dhe piktor .”shkruan në profilin e vet në FB administratorët e Fermës Sotira

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here