Gjykata lejon punimet në Setë, banorët: Çështjen do ta ndjekim deri në Strasburg (VIDEO)

0

Gjykata Administrative rrëzoi kërkesën e banorëve të Setës, për ndërprerjen e punimeve në atë zonë. Banorët e Setës pretendojnë se kompanitë ndërtuese janë duke shkatëruar një zonë turistike.

Banorët u shprehën për “Fax News” se cështjen do ta ndjekin deri në gjykatën e Strasburgut.

Ndërkaq, edhe avokati i tyre mbrojtës tha se kërkesa për ndërprerjen e punimeve është e bazuar në prova dhe se vendimi i gjykatës është i padrejtë.

Banorët e Setës theksuan se nëse nuk do të ketë ndërprerje të punimeve, protestat e tyre do të vijojnë.

(F.M/Faxweb)

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here